• Nieuwsbrief

A4D... Blink... Bomenles...
nieuwsbrief

 

vraagteken NieuwsbriefWist u dat...

 • de kleuters 'Lentelessen van de Bomenschool' krijgen?
 • zij leren over bomen?
 • zij blaadjes van een boom mochten plukken en verzamelen?
 • zij de bomen mochten verzorgen?
 • zij totaal geen last hadden van het miezerweer?

20235921265 1 7cfba3b0e4114fdebce600e63ce214dd

Juf Nadine is geslaagd....
Zo snel kan het gaan! Juf Nadine heeft in minder dan twee jaar haar 'bevoegdheid voor onderwijzer ' behaald. Vier dagen voor de groep en de PABO tegelijkertijd doen, werkt dus enorm goed. Maar ook begeleid worden door ervaren teamleden en gecoacht worden door een externe coach zaten in het pakket. Wederom hebben we als opleidingsschool een bekwaam bevonden (assessments) talentvolle starter basisbekwaam gekregen. Van harte gefeliciteerd Nadine. Wat fijn dat je onze collega bent en blijft:)
202359212546 1 e8ee993dfd974bf79663b49f2dbf7d34

Ontruimingsoefening ook geslaagd...
Voor de vakantie hebben we een succesvolle ontruimingsoefening uitgevoerd. Altijd even spannend om binnen enkele minuten buiten zien te komen met 600 kinderen (waaronder 15 peuters) en 25 teamleden. En? Gelukt:) 
202359212555 1 8811b33e3f644ef78c1b5453501c6c3d
Blink...
In de groepen 6 werken de kinderen aan het onderwerp 'Communicatie'. Het product wordt uiteindelijk een 'Stop Motion Film'. Een uitdagende opdracht, want de volgende succescriteria zijn van toepassing: script in het Engels, inhoud met een morele boodschap en een goed decor. Daarnaast wordt er met 'multi media' gewerkt met een app. Zo zijn de vakken goed geïntegreerd en is  'leren' wel heel leuk.
2023 mei engels script 1
Blink gr 7...
In groep 7 was er een afsluiting van een Blinkproject. Met het succescriterium 'maak een gezelschapsspel' is een bordspel spelen met je ouders natuurlijk superleuk. 

Adoptie 4 mei monument...
Rondom de herdenking van 4 mei brengen onze kinderen van gr 8 altijd een bezoek aan 'ons monument'. Wij hebben als school het monument aan de Amsterdamse weg 'treurende liggende vrouw' geadopteerd.  
IMG 20230419 WA0004
Daarna hebben de groepen nog stilgestaan bij het monument 'Nooit meer Teruggekomen' 
IMG 20230419 WA0003

Banieren sieren herdenkingsconcert op...
Ook deze jaarlijkse schilderactiviteit brengt het gesprek met onze oudste kinderen over 'herdenken' en de grote maatschappelijke thema's op gang.
20230504 215332 copy
Een mooie traditie dus om de banieren voor kerk te blijven ontwerpen en schilderen.

Avond4Daagse...
Gehuld in nieuwe vrolijk groen gekleurde t-shirts vond deze week de traditionele A4D plaats.
IMG 20230512 WA0017
Zoveel Jozefschoolkinderen hadden er niet eerder meegewandeld. De sfeer was goed en ook de paden waren zeer goed te bewandelen:)
IMG 20230512 WA0019
U begrijpt dat veel kinderen diepe plassen en het door de modder baggeren niet konden weerstaan. Gelukkig waren 3 van de 4 dagen droog. Deze groep was de eerste die de felbewandelde medailles om kon hangen.
IMG 20230511 WA0026
Met veel dank aan de organisatie van de OR en natuurlijk aan de wandelvereniging, die na afloop alle toch nog gevallen papiertjes voor ons opruimden. Op naar 2024!
20230511 194510
Schoolkassa...

Het betaalverzoek van Schoolkassa is maandag (en herhaald op woensdag en vandaag) uitgegaan. Bent u er nog niet aan toegekomen om het inschrijfgeld voor de A4D à €8,50 over te maken, verzoeken we u dit per omgaande te doen. Heeft u geen verzoek ontvangen via Parro/e-mail? Mailt u dan graag even met Vicky hierover. v.hecker@askoscholen.nl. Voor 15 kinderen is nog geen inschrijfgeld betaald. Er volgt nog een betaalverzoek voor kinderen die later ingeschreven zijn.
20230510 192456 1
KunstSchoolDagen 2023...
De achtstegroepers van school hebben op donderdag 23 maart samen met hun begeleiders deelgenomen aan Kunstschooldag 2023. Drie activiteiten hebben ze bezocht. Voor iedere groep was het programma anders. Het ene groepje bezocht een tentoonstelling, een hiphopconcert en een dansworkshop, het andere stortte zich op een theaterworkshop, zag films en luisterde naar een verhalenverteller en weer een ander keek naar een dansvoorstelling, volgde een muziekworkshop en maakte een eigen kunstwerk.
2023 mei KSD 2023
We hopen van harte dat ze met heel veel plezier en vol inspiratie terugkijken op deze dag vol kunst en cultuur. Om de sfeer nog een keer op te roepen is een collage van Kunstschooldag 2023 als bijlage meegestuurd. Meer foto's van Kunstschooldag 2023 vindt u op deze website

Volgend schooljaar...
We zijn natuurlijk al bezig met de voorbereidingen van het aankomend schooljaar. Een praktisch iets is dat we graag zicht willen hebben op mogelijke verhuizingen ed.. Dit is van belang omdat we met licenties voor software te maken hebben. Hebben we teveel licenties ingekocht voor de vakken dan kunnen we die niet afzeggen gedurende het schooljaar. Aan de licenties hangt namelijk nogal een prijskaartje. Dus in het kader van 'meten is weten' en handelen, willen we graag dat u doorgeeft aan Vicky wanneer uw kind volgend jaar niet het onderwijs volgt op de St Jozefschool.
202359212612 1 13e42bd80ce94bdd8177a78fc2b64b83
Vrijwilligers op de Jozef...
Op onze school hebben we momenteel twee vrijwilligers. Juf Wijnanda is officieel al met pensioen, maar is als vrijwilliger één dag in de week aanwezig. Heerlijk zoveel onderwijservaring nog altijd beschikbaar om in te zetten. Een echt afscheidsfeestje voor haar pensionering hebben we dan ook nog niet gevierd. En we hebben juf Yvonne (foto) al jaren in school als vrijwilliger 'in dienst'. Yvonne is in 1994 gestart met het meedraaien tijdens de overblijf als ouder en toen haar jongste zoon van school ging in 2006 is ze aan de kleuterbouw blijven 'hangen'.
2023 apr werken met Yvonne
Ze is vanaf dat jaar -dus al 17 jaar- drie dagdelen aan het werk in de kleutergroepen, met aparte groepjes werken met mini-loco en andere ontwikkelingsmaterialen, meespelen en supervisie tijdens het buitenspelen. Daarnaast laat ze de kinderen van groep 3 t/m 5 vele leeskm maken. En zo maakt Yvonne al jaren deel uit van ons team!
IMG 20230508 WA00091 1
MR...
De Medezeggenschapsraad van de St.Jozefschool bestaat uit drie leerkrachten en drie ouders. Omdat Annika (ouder) na de zomer afzwaait is de OMR op zoek naar een nieuw lid. Daarvoor hebben we een oproep gedaan en binnenkort kunt u stemmen op een van de twee kandidaten. Hou de nieuwsbrief hiervoor in de gaten.  In de afgelopen periode heeft de MR zich beziggehouden met onder andere het vergroenen van het schoolplein, het verbeteren van het binnenklimaat in de school en met het afhandelen van vragen van ouders over onder andere het brengbeleid in de groepen 3, het lerarentekort in groep 7 (door het vertrek van een leraar rond de kerst) en vragen over de BOOM-toets die in de plaats is gekomen van CITO. Heeft u vragen of opmerkingen of een punt dat tijdens de volgende MR-vergadering besproken móet worden? Laat het ons weten via: stjozef.mr@askoscholen.nl.
Joost Zonneveld (secretaris MR)

Gezinsviering St Augustinuskerk...
2023 mei St Augustinus
Op zondag 14 mei om 10:30 is er een gezinsviering in de Augustinuskerk waarvoor u van harte bent uitgenodigd. We lezen het verhaal ‘als drie bloemen tot leven komen’. Hierin gaat het over goedheid, dankbaarheid en liefde; op deze moederdag natuurlijk ook in het bijzonder voor de moeders die we in het zonnetje zetten. De kinderen gaan tussendoor naar de kinderwoorddienst in de parochiezaal om te tekenen en knutselen binnen het thema van de viering. De jongste kinderen voor wie de viering misschien nog te lang is, kunnen altijd even naar de parochiezaal waar begeleiding is om te spelen en te knutselen. De viering wordt muzikaal bijgestaan door kinderkoor Prima Voce met daarin veel St. Jozefschool-kinderen. Kom je ook? We zien je graag.!
Lizette Bertelsmann-van Rooij, Mmus - violiste en muziekdocente

Buurtbudget...
De gemeente Amsterdam stelt ons en u de vraag: wat zou u doen met €100.000 in uw buurt? Wellicht dat we samen (gewoonte 4: denk Win-Win en gewoonte 7: creëer Synergie) iets voor 'ontmoeten, sport, activiteiten, banken, bloembakken, etc' kunnen ophoesten. Wij denken natuurlijk graag aan iets voor kinderen. Of misschien iets gezamenlijks met onze buren: woonzorgcentrum Buitenveldert? Het betreft het gebied in Buitenveldert West tussen de Kalfjeslaan en de Boelelaan. Leest u graag de flyer. Heeft u een goed idee. Laat het ons graag weten. 

Cursus Opvoeding en Scheiding...
In deze link treft u een flyer met als onderwerp: een cursus 'positief opvoeden na een scheiding'. Wellicht een interessante cursus als dit speelt bij u als ouders.

agenda_R65Q80S5695.pngBelangrijke data...

 • do 18 mei Hemelvaart...
 • vr 19 mei vrije dag...
 • ma 29 mei 2e Pinksterdag...
 • di 30 mei studiedag team; kd zijn vrij...
 • ma 19 jun t/m vr 23 jun junivakantie...
 • vr 30 jun (1 jul) Keti Koti...
 • ma 10 jul gr 8 musical voor genodigden...
 • woe 12 jul gr 8 musical voor genodigden...
 • vr 14 jul Eindfeest...
 • ma 24 jul t/m vr 1 sept zomervakantie...

Met vriendelijke groet,
Harro Rooijendijk en Reina Atteveld
schoolleiding